Звершилось

«Благообразний Йосип з древа знявши Пречистеє Тіло Твоє,

Плащаницею чистою покривши у гробі новім положив…»20180406_210624

DSC_0361DSC_0369DSC_0398

Дорогі браття і сестри!

Сьогодні Великодня п’ятниця.  День, коли смертю на хресті, закінчилось земне життя Божого сина  Господа нашого Ісуса Христа. В минулому залишився Вифлеємський вертеп, Єгипетська чужина,  довгі виснажливі проповіді, Тайна вечеря Голгофа і Хрест…

За свою любов, Господь отримав зраду і невдячність людей. Він годував людей у пустині хлібом, а вони напоїли Його оцтом і жовчю. Своїми руками Він зціляв і благословляв людей, а вони прибили ці руки до Хреста.

Сьогодні Його мертве тіло зняте з Хреста. Воно лежить перед нами у святій Плащаниці. Перед тим як підійти і доторкнутися до нього своїми устами, зупинімось на хвилинку і погляньмо на Його рани. Це наслідок наших гріхів. А тому щоб наш поцілунок не був поцілунком Іуди з Іскаріоту, просімо у Господа прощення.

Двері Божого милосердя відкриті завжди. Митар здобув Царство Небесне щирою молитвою. Розбійник щирим покаянням. Єрихонський сліпець, почувши про Господа голосно взивав: «Ісусе Сину Давидів Помилуй мене»! На запитання молодого юнака як здобути Царство Небесне Господь розповів притчу про милосердного самарянина і сказав робити так само…

Якщо ми хочемо бути угодними Богові то будьмо милосердними як самарянин, каймося як розбійник, молімося як митар, і взиваймо як Єрихонський сліпець : «Ісусе сину Давидів помилуй мене»!

Поротоієрей Мирослав Синиця