Журнал засідання Священного Синоду 8 липня 2015 р.

ЖУРНАЛ № 22

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 8 липня 2015 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Рапорт преосвященного Іоана, митрополита Черкаського і Чигиринського, голови Синодального управління військового духовенства, про організацію служіння військових священиків (капеланів) у підрозділах Збройних сил України та Міністерства внутрішніх справ України.

ДОВІДКА:

У зв’язку з необхідністю обороняти Україну від російської військової агресії, особливими умовами несення військової служби у цей час, зокрема у зоні проведення АТО, зростаючою потребою духовної і пастирської опіки віруючих військовослужбовців, виникає потреба у розширенні діяльності військових священиків (капеланів) та збільшення числа тих, хто виконує пастирські обов’язки серед військовослужбовців.

УХВАЛИЛИ:

  1. Зобов’язати всіх священиків УПЦ Київського Патріархату – громадян України у віці від 25 до 55 років (окрім тих, які не мають можливості за станом здоров’я, або обіймають особливо важливі керівні посади), за погодженням з єпархіальним архієреєм та Синодальним управлінням військового духовенства виконувати обов’язки військових священиків (капеланів) у підрозділах Збройних сил України та Міністерства внутрішніх справ України.
  2. Зобов’язати всіх єпархіальних архієреїв (за виключенням керуючих Білгородською (Росія), Богородською (Росія), Кримською (АР Крим), Фалештською (Молдова) єпархіями) у строк до 17 липня 2015 року подати до канцелярії Київської Патріархії списки духовенства, яке має виконувати обов’язки військових священиків (капеланів). У списку мають бути відображені наступні відомості: сан, прізвище, ім’я та по батькові як у паспорті, вік, місце нинішнього служіння, контактний телефон, визначене єпархією місце у черзі служіння (від 1 до 4).
  3. Відповідно до визначення місця у черзі служіння, військові священики відряджаються 1 раз на 4 місяці для несення служіння у підрозділах ЗСУ та МВС України строком на 1 місяць за принципом ротації: 1 місяць служіння у підрозділах – 3 місяці служіння на парафії. На час відрядження за священиком зберігається його місце служіння. Координація діяльності військових священиків покладається на Синодальне управління військового духовенства.
  4. Доручити Київській Патріархії забезпечити військових священиків камуфляжною формою, взуттям, засобами захисту. На покриття пов’язаних з цим витрат Київської Патріархії зобов’язати єпархії внести у Київську Патріархію відповідні кошти.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

АРХІЄПИСКОП ДРОГОБИЦЬКИЙ І САМБІРСЬКИЙ ЯКІВ

АРХІЄПИСКОП СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ КЛІМЕНТ

ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ МАРК