Захисники Вітчизни дякували за підтримку, увагу та повагу

Волонтер благодійного фонду «Руєвит», помічник народного депутата України image-0-02-05-78362c5fe3c122a204bea06f21b4d70ec2cad756168c2e6e18697ebf19f65efe-VСергія Євтушка березнівчанин Валентин Семенчук разом з іншими колегами вже два роки займається волонтерською діяльністю. За цей час він багато разів доставляв своїм власним автотранспортом благодійні вантажі в зону бойових дій на сході України.

20161118_15005620161117_17301520161117_19140720161118_15303120161118_15402620161116_165817Ось нещодавно добродій Валентин спільно з ветеранами антитерористичної операції Олегом Синюком, Павлом Поліщуком, Андрієм Усачем та благочинним Березнівського  району  УПЦ КП,  митрофорним протоієреєм Мирославом Синицею побували в Луганській області, куди відвезли благодійні подарунки нашим відважним воїнам, які надійно захищають від ворогів незалежність і територіальну цілісність України. Зокрема, туди повезли речі зібрані педагогами, учнями Березнівського ЗОШ №2, прихожанами Свято-Покровського храму КПЦ КП, колективами підприємств, внески місцевих підприємців і небайдужих до потреб нашої Української армії громадян. Особливих слів вдячності заслуговує ДП «Березнівське лісове господарство» і, зокрема, його молодий директор О.М.Олексієвець. Адже лісівники протягом двох років постійно допомагають військовим підрозділам у зоні АТО продуктами харчування, лісоматеріалами, безкоштовно виділяють пальне для волонтерського транспорту. Крім того вони придбали вкрай необхідний для наших захисників тепловізор. До речі, це вже другий такий прилад березнівські лісівники відправляють в зону бойових дій.

  • Ми щиро вдячні колективу лісгоспу і його керівництву за благородні вчинки, – говорить Валентин 20161118_152227Семенчук. – Адже застосування тепловізора під час нічної варти та охорони вбереже життя і здоров´я  багатьом нашим військовим.

З розповіді добродія Валентина дізнаюся, якою важливою і насиченою незабутніми зустрічами була їх благодійна поїздка. Зокрема, березнівських волонтерів вже вкотре 20161118_151708радо вітали в 130-ому окремому батальйоні розвідки. Там наші земляки передали воїнам частину вантажу і вручили командирові з позивним «Отаман» тепловізор. Він та його друзі по зброї сердечно подякували нашим землякам-доброчинцям за такий доречний подарунок. Треба було бачити як світилися очі воїнів захисників, адже вони відчули, що про них не забувають в тилу, всіляко матеріально і морально підтримують. Про це вони говорили під час сердечних спілкувань з посланцями нашого району, які протягом трьох днів побували й у 128-ій бригаді, куди привезли благодійні вантажі.

Справжнім святом для захисників вітчизни було прибуття до них настоятеля Свято-Покровської парафії УПЦ КП протоієрея Мирослава Синиці. Він разом з Павлом Поліщуком облаштував в підрозділах переносну капличку, де провів богослужіння і прийняв сповідь десятків бажаючих воїнів, благословив їх на ратні подвиги та побажав повернутися живими та неушкодженими із бойових завдань.

Як розповів Валентин Семенчук, його та друзів вразив випадок, коли майже п’ятдесятирічний  воїн Віталій за позивним «Копчений» попросив отця Мирослава, аби той його вперше в житті посповідав. А коли через хвилин 30-40 вийшов з каплички, то його обличчя було просвітлене і щасливе. Він радісно вигукнув: «Як мені легко стало на душі!». Після цього Віталій з бойовими побратимами відправився на завдання і, дякуючи Богу, всі вони повернулися звідти живими і здоровими.

Слід зазначити, що отець Мирослав та Павло Поліщук подарували бійцям ще чимало приємних хвилин – вони під власний акомпанемент гітари та сопілки співали українські патріотичні й авторські пісні.

Приємними і незабутніми були для наших волонтерів зустрічі в зоні АТО із земляками, які там гідно виконують священний обов’язок по захисту України від російських агресорів і сепаратистів. Зокрема, щирою та задушевною була розмова з героєм майдану і АТО березнівчанином командиром блокпоста біля Попасної Володимиром Пастушком. Запам´яталася зустріч  з нашим земляком кадровим військовим, майором Віктором Акімовим та відважним патріотом 23-річним друхівчанином поетом і музикантом Михайлом, який після поранення пробув якийсь час вдома, а потім знову повернувся  у свій бойовий підрозділ на передову.

Враження від благодійної поїздки у зону бойових дій, зустріч з відважними воїнами надовго залишаться у серцях Валентина Семенчука та його колег волонтерів, будуть хорошим стимулом у їх подальшій благодійній діяльності.

Павло Рачок.

Пресслужба Березнівського благочиння УПЦ КП  за матеріалами часопису НАДСЛУЧАНСЬКИЙ ВІСНИК