Відбувся семінар для провідників дитячих та молодіжних православних таборів

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????567

3 квітня, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, на базі дитячого санаторно-оздоровчого комплексу «Електронік-Рівне» був проведений семінар, на який прибули запрошені священики, керівники і вчителі Недільних шкіл, активна молодь та організатори дитячих і молодіжних православних таборів.

Як і всі заходи, літній християнський табір потребує доброго попереднього приготування, від якого залежатиме його успішність. У цьому переконана Мирослава Хоміцька – голова єпархіального відділу функціонування парафіяльних недільних шкіл , яка висвітлила тему та мету проведення такого семінару.

Всі з нетерпінням чекали приїзду львівських аніматорів в особі Назара Дуди, ліцензіата богослов`я, координатора програми праці з підлітками кафедри загальної соціальної педагогіки Катехитично – Педагогічного Інституту та його помічника Наталії. Про цих людей можна багато говорити – вони позитивні, щирі, вони можуть запалити гарячою любов`ю до ближнього і до Бога, до дітей і підлітків, для яких все твориться, і до команди слухачів-аніматорів, з якими працюється, особливо, адже якраз у цьому, як ми відчули з їх досвіду, криється секрет успіху.

Семінар був неперевершений: ми вчились шукати та будувати команду, знаходити відповіді на складні питання, вирішувати конфлікти без сварок, планувати час та готувати програму, генерувати корисні ідеї для табору, будувати систематичний підхід до табірного служіння у церкві. Десятигодинний робочий день вилився у дитячий десятиденний табірний збір, який розпочався і закінчився молитвою. Особливо цікаво було продемонстровано проведення тематичних зустрічей у християнському таборі на прикладі тем: «Запрошені на Царський бенкет» та «Мій Цар».

Адже мало дітям лише розповідати, потрібно створити такі умови, при яких вони заговорять з тим же оповідачем або між собою. Аніматор не показує свою мудрість і вищість над дітьми, він є активним учасником, який вміло направляє всі думки у правильному напрямку. Львівські організатори захопили нас, немов дітей, великою грою «Царський бенкет». Ігри – найбільш поширена форма відпочинку дітей, але і потребують немалих зусиль у підготовці та проведенні, оскільки кожна деталь здатна зробити гру чудовою або навпаки.

Мета семінару досягнута – ми всі переконались у доцільності та користі проведення християнських таборів. Залишається на практиці реалізувати отримані знання під час семінару, в межах літніх дитячих та молодіжних таборів, які будуть організовані в нашій єпархії.

Прес-служба Березнівського благочиння УПЦ КП за матеріалами сайту http://rivne-cerkva.rv.ua