Ублажаємо тебе преподобний отче наш Амфілохію. І шануємо святую пам’ять твою . Наставнику монахів і співбесіднику ангелів.

pisanaya-ikona-prepodobnyj-amfilohij-pochaevskij-chudotvorec-gr-19-950x95012 травня матір Церква вшановує пам’ять святого Амфілохія Почаївського, якого Господь прославив в часи войовничого атеїзму.

Церква Московського патріархату, вважає Амфілохія своїм святим. Проте,існують історичні факти які свідчать що преподобний Амфілохій Почаївський був лікарем партизанів УПА. Такі дані розмістив в інтернеті автор admin, Життя святих, Українські святі. У 2002р. Свято-Успенська Почаївська лавра возвеличилася другим святим – преподобним Амфілохієм (в миру Яків Головатюк). УПЦ МП канонізувала помічника партизанів УПА.

У м.Почаєві, неподалік від лаврського цвинтаря, у каплиці якого тривалий час жив Амфілохій і на якому був похований, проживає Марія Антонюк. Ця сивочола жінка – колишня зв’язкова УПА, секретарка легендарного Енея, командувача штабу «УПА Південь», багаторічний політв’язень. Кореспонденту «УМ» вдалося записати її унікальні свідчення про те, що святий Амфілохій не тільки сповідував українську ідею, а й підтримував тих що за неї боровся.

«Провідуючи повстанців, говорить п. Марія, Йосип ховав своє довге волосся, щоби ніхто не знав що він монах.» У 1968 р. Марія повернулась із воркутинського заслання і прийшла до старця за зціленням від головного болю. Амфілохій плакав і постійно промовляв до неї: «Ще наш цвіт є. Я думав що його вже немає…»

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона,у нашому храмі є ікона з частичкою мощей Амфілохія Почаївського. Березне кожного року святково вшановує пам’ять про цього святого. Це свято стало другим після престольного празнику.

 

Запрошуємо усіх жителів міста Березне і Березнівського благочиння взяти участь у святкуванні.

 

Літургія св..Іоана Златоустого початок: 10.00

Чин Малого освячення води біля ікони

 

Препдобний отче наш Амфілохію, моли Бога за нас грішних!