Пасхальне послання архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона

Poslanja_2018

Пасхальне послання архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним

Рівненської єпархії Української Православної Церкви

Київського Патріархату

Всечесні отці, дорогі у Христі браття і сестри!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Радіє і торжествує нині видимий і невидимий світ, голоси людей поєднуються з голосами Ангелів, прославляючи Воскреслого з мертвих Христа Життєдавця. «Нині веселяться Ангели, радуються Архангели, Херувими і Серафими, урочисто святкують з нами наповнене світлом свято –  Воскресіння Христове»такими словами відображає повноту цієї радостісвятитель ІоанЗолотоуст.А щоможе бути радіснішим для християнина, покликаного«iзтемряви у чудовеСвоєсвiтло» (1 Пет. 2, 9), ніжвічнеспілкування з Богом у ЦарствіНебесному?! «Hебачило око‚ i вухо не чуло, i на серцелюдини не приходило те, що Бог приготувавтим, хто любить Його» (1Кор. 2, 9).

Ось чомуВоскреслийХристосзвертаєтьсяіззакликомрадіти до своїхучнів. Ці ж слова повторить пізніше апостол Павло: «Радійтезавжди в Господi, i ще кажу: радійте» (Флп. 4,4). ЗцієюрадістюапостолипроповідувалисвітовіЄвангеліє. З неюсвяті мученики відважнойшли на страждання і смерть.Цярадість давала духовну силу святим Отцямзахищати чистоту православноївіривідпогибельнихєресей. Вона – сьогодні в серцях тих, хтоживеістиннимхристиянськимжиттям.

Однак шлях до радостіВоскресіннялежить через Голгофу. Господь зійшов на Хрест і, перетерпівшивеликі муки, увійшов у радістьВоскресіння. Так само і коженз нас перед тим, як відчутиблагодатнурадість Христову у своємусерці, має пройти шляхом терпіння та скорбот, шляхом несеннясвогожиттєвогохреста. Спаситель не обіцяє нам легкого і безтурботного життя, але зазначає, що Він «переміг світ» (Ін. 16,33) і дійсно знає, як заспокоїти усіх «струджених і обтяжених»(Мф. 11, 28).

Про це надзвичайно актуально пам’ятати сьогодні, коли святкування Пасхи Христової відбувається в умовах анексії Криму та воєнних дій на Сході України. Вони щоденно стають причиною страждань багатьох українців, які змушені хоронити своїх найближчих, дбати про лікування поранених, розраджувати та допомагати тим, кого підступний і жорстокий агресор зробив вдовами і сиротами, позбавив власних домівок… В такийважкий час унасможезакрадатисявідчай, смуток, невпевненість. Подібневідвачули й апостоли, коли Того, на Кого вони покладаливсінадії – розп’яли.

Але Христос Воскрес! Воскресі переміг диявола, зруйнував врата пекла івідкривнамвхід у Царство Боже. Як через Хрест, страждання і смерть Вінувійшов у радістьСвого Небесного Отця, так і ми через нашіскорботитавипробуванняввійдемоурадістьВоскреслого Спасителя.

І так, як сум апостолів був перемінений у велику і всеперемагаючу радість, так і ми втішаймося у цей Великий і Святий День! Очевидно, що це важко. Адже в насживе пам’ять про останні події, яка щемить в серцях багатьох глибокими ранами. Але Воскреслий Господь нас зцілюєта воскрешає рідну країну! На подив усім, на очах всього світу, який у більшості своїй донедавна навіть не знав про наше існування, велично і славно воскресає Нова Україна! І вже ніхто і ніщо не зупинить її воскресіння! Бо воно – не діло рук людських, а здійснення Божого промислу. Ми не знаємо, як довго буде тривати ця Хресна дорога, але твердо знаємо, що Бог підтримує нас Своєю переможною десницею, бо з нами правда, яка завжди торжествує, як це демонструє свято Христового Воскресіння!

Улюблена моя паство! У ці святкові Пасхальні дні сердечно вітаю вас із Світлим Христовим Воскресінням. Вітаю вірних і мужніх захисників нашої Батьківщини: воїнів, капеланів, волонтерів та тих, хто жертвує своїм життям і здоров’ям заради миру на нашій рідній землі.Вітаю державну владу та органи місцевого самоврядування.Вітаю Боголюбивих пастирів, чесне чернецтво та всіх вірних Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Вітаю наші громади у Європі та всіх земляків-українців, розсіяних по всьому світу.

Нехай віра у Воскреслого Спасителя вселяє мужність і героїчну безстрашність в душі наших Захисників, які боронять країну. Нехай ця віра допоможе нам пережити ті скорботи, труднощі і випробування, які нині спіткали українськийнарод. Нехай жертовна любов, яку явив нам Христос, покриває всі негаразди та посилає мир на рідну землю, адже Воскресіння Господнє – це те чудо, яке утверджує віру та примножує надію в серцях людей на щасливе та мирне майбутнє!

 

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Іларіон,

архієпископ Рівненський і Острозький,

в.о Екзарха Європи, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків

Пасха Христова,

2018 рік,

м. Рівне