Духовне спілкування з військовослужбовцями

9 травня, на запрошення командування, Рівненський загальновійськовий полігон відвідав благочинний УПЦ КП Березнівського району, митрофорний протоієрей Мирослав Синиця. Перед священнослужителем стояло не просте завдання, укріпити віру, підняти бойовий дух українських вояків які ось- ось будуть відправлені в зону АТО.

Перший батальйон, в кількості 600 чоловік готовий був до спілкування із духовним отцем, але деякі з вояків поставили вимогу, дати підтвердження що священик дійсно Киівського патріархату.  Даремними були переконання заступника командира по виховній роботі що священик свій, вимагали документального підтвердження. Ситуацію врятувала візитка депутата районної ради від ВО Свобода яким являється о. Мирослав.  А привітання СЛАВА УКРАЇНІ і СЛАВА НАЦІЇ, повністю зруйнували психологічний бар´єр і створили сприятливі умови для спілкування.

Військові уважно слухали кожне слово, яке западало у їхні душі. Благочинний сказав: «Людина створена на образ і на подобу Божу. Господь створив її вищою від ангелів. Ангели не мають свободи волі, вони лише службові духи, а людині Бог дарував свободу волі. Це найбільший дар Божий, і ви як воїни Українського війська покликані захищати цей дар. Захищати не жаліючи ні своїх сил і навіть свого життя. Бо немає більшої любові як хто життя своє покладе за друзів своїх. Господь показує нам приклад жертовної любові, він віддає своє життя щоб визволити нас з неволі диявола…»

Після виступу благочинного відбулася цікава бесіда. Багато солдат виявили бажання перед відправкою на схід прийняти таїнства Сповіді  і Причастя. А один попросив звершити над ним таїнство Хрещення. Вирішили назначити день і духовно окормити усіх бажаючих.

На завершення благочинний побажав усім здоров´я і щасливого повернення до своїх сімей, закликав невпинно молитися і просити помочі у Бога  і роздав воїнам церковні часописи  « Духовна нива» і «Голос православ’я»

 

Пресслужба УПЦ КП Березнівського благочиння.